Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. więcejX
Witam Państwa,
Jeżeli trafiłeś na tę stronę, to pewnie potrzebujesz wsparcia w najciekawszej podróży, podróży w głąb siebie. Poszukujesz nowych dróg rozwoju, aby odnaleźć radość życia, pogłębić relacje z sobą, bliskimi i światem. Jestem tu po to, aby Ci pomóc.

Elżbieta Byzdra- Rafa
Kilka słów o mnie
Jestem specjalistą Counsellingu Gestalt.   Ukończyłam Szkołę Counsellingu Gestalt we współpracy [...] Więcej o mnie
Formularz kontaktowy
Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
Telefon:
Wiadomość:
Terapia Gestalt

Gestalt jest zbyt dobry, aby pozostawić go tylko chorym.
F. Perls


 

Czym w ogóle jest Gestalt?

Jest to metoda psychoterapii stworzona przez Fritza Perlsa i rozwijana już od kilkudziesięciu lat.

Czym terapia Gestalt różni się od innych? Jakie założenia sprawiają, że tę właśnie formę pracy uważam za najbardziej skuteczną?

 

  • Holistyczne ujęcie człowieka. Niezawężanie działań do sfery umysłu, lecz postrzeganie jej na równi ze stanem ciała i emocji. Równorzędność relacji z samym sobą jak i ze światem zewnętrznym.

 

  • Zasada tu i teraz. Koncentracja na obecnym stanie klienta, jego emocjach przeżywanych w konkretnym czasie miejscu, choćby przywoływanych nawet z odległej przeszłości.

 

  • Poszerzanie świadomości – które zachowania klientowi służą, są korzystne, które nie, chociaż kiedys taką rolę mogły odgrywać.

 

  • Proces rozumiany jako kontinuum zdarzeń, zachowań i możliwości który trwa dotąd, dopóki trwa nasze życie.

 

  • Celem terapii jest osiągnięcie dojrzałości, wzrost potencjału człowieka, zwiększanie jego możliwości poprzez integrację osobowości, wzmacnianie autentycznych pragnień i potrzeb.

 

  • Brak oceniania – założenie, że nie ma emocji, zachowań dobrych, słusznych lub złych. Są tylko takie, które służą nam lub przeszkadzają (np poprzez ich blokowanie) w osiągnięciu pełnej harmonii, odczuwaniu i zaspokajaniu autentycznych potrzeb i pragnień.

 

W Gestalcie terapia opiera sie nie tylko na rozmowie, ale także na działaniu: budowaniu eksperymentów, technice dramy, pracy z „gorącym krzesłem”...

Czy Gestalt okaże się terapią skuteczną również dla Ciebie? Spróbuj. Przekonaj się.

Formularz kontaktowy
Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
Telefon:
Wiadomość:
Wszekie prawa zastrzeżone
Kopiowanie materiałów zabronione
Copyright 2013 @ relacje-gestalt.pl
Kontakt:
e-mail: elzbieta.rafa@gmail.com
tel.:607 627 431
strony internetowe kraków