Rozwój osobisty

W harmonii z sobą, ze światem, z bliskimi to cykl warsztatów rozwojowych, których celem jest poszerzanie świadomości siebie, swoich potrzeb, pragnień, wyborów, relacji. Poznawanie siebie, doświadczanie harmonii w tej cudownej, zaskakującej podróży, jaką jest życie. Podejmowanie świadomych decyzji i zwiększanie odpowiedzialności za swoje wybory.

 

Oto propozycje kilku warsztatów.

 

Ja, czyli kto?

 

Wgląd w samoświadomość, kim jestem, jakie role pełnię w życiu, czy możliwe jest „ja” bez ról? Poziom spełnienia, satysfakcji, samorealizacji. Muszę, chcę, pragnę, nie chcę, mogę – jak mają się te słowa do mojego ja i pełnionych ról?

 

Racje – relacje.

Jakie są moje relacje z sobą, ze światem zewnętrzym, z innymi ludźmi? Kto jest ważny w moim życiu? Jakie miejsce zajmuje? Pomaga mi, czy szkodzi? Relacje trudne, co z nimi robić? Porozumienie bez przemocy.

 

Chwila, w której jestem – czyli barwy mojego życia.

Tu i teraz mojego życia – jakie są obszary, dziedziny mojego życia, ile czasu i przestrzeni zajmują? Satysfakcjonują czy frustrują? Na co mam wpływ, na co nie mam wpływu? Stagnacja czy zmiana? Czy warto podejmować ryzyko? Cena ryzyka.

 

Starość i młodość w jednym stały ciele.

Czy pojęcie starości i młodości to metryka, czy przeświadczenie? Jaki mam wpływ na swoją młodość i starzenie się? Na co jest już za późno, na co nie jest za późno? Czy można to zmienić? Czy chcę? Ciało – mój przyjaciel. Które obszary mojego ciała lubię, które pomijam, których nie znoszę? Co chce powiedzieć mi moje ciało?

 

Do czego służy jedzenie?

Dlaczego diety nie skutkują? Czy można jeść bez wyrzutów sumienia? Jedzenie jako substytut. Moje nawyki jedzeniowe, przeświadczenia, opinie i autorytety – co mi służy, a co przeszkadza w dobrym jedzeniu. Jedzenie i moje ciało, potrzeby, pragnienia.

 

Pokochać siebie

 

Czy akceptuję i kocham siebie w pełni? Skąd czerpię przeświadczenia na swój temat? (rodzice, partner życiowy przyjaciele). Mój obraz siebie wyniesiony z dzieciństwa. Moje mocne strony, atuty. Jak zostać przyjacielem samego siebie?

 

Język i my

 

Jak wypowiadane przez nas słowa wpływają na nas samych? Czy często używamy takich słów jak muszę, powinnam? Jakimi słowami zwracamy się do samych siebie? Skąd te komunikaty (ich wzorce) pochodzą? Czy wspierają nas w rozwoju, czy przeszkadzają? W jakich słowach chwalimy siebie i innych, w jaki wyramy naganę, dezaprobatę?

 

Miejsce spotkań: Ui. Urzędnicza 37/10

Czas trwania: 3 godz.

Cena: 50 zł od osoby

 

Istnieje możliwość zorganizowania kilkudniowych warszatów na podane tematy.

Lokalizacja

Formularz kontaktowy